Користь лимонів для здоров’я

0
100

Лимони вживаються не так часто, бо вони кислі. Лише один лимон містить 25% добової норми вітаміну С. Багатьом людям бракує цього важливого вітаміну. Але він легко руйнується під дією тепла, тому, якщо ви збираєтеся додавати його в готову їжу, добавляйте його вже після вимкнення вогню.

Вітамін С є антиоксидантом, але лимони містять також інші антиоксиданти, такі як лимоноїди. Одним із представників цієї групи є лимонен. Встановлено, що він допомагає в профілактиці раку грудей, печінки, легенів і шкіри. Регулярне вживання чорного чаю з цедрою цитрусових знижує ризик раку шкіри на третину.

Вміст калію в лимонах також є високим. Цей елемент сприяє правильній роботі нервів, м’язів і серця. Фрукт також підвищує рівень цитрату, знижуючи ймовірність утворення каменів у нирках. Інші цитрусові не мають такого ефекту. Грейпфрутовий сік знижує рівень цитрату.

У м’якоті лимона міститься розчинна клітковина пектин. Цей тип клітковини затримує засвоєння глюкози, допомагаючи контролювати рівень цукру в крові.

Розчинна клітковина також зменшує всмоктування холестерину. Оскільки змішування не пошкоджує цю форму клітковини, додайте трохи м’якоті в смузі та холодні супи.

На жаль, цитрусові є поширеним джерелом алергії. Якщо ви збираєтеся використовувати шкірку лимону для виготовлення цедри, ретельно її вимийте.

Лимони містять лише 25 калорій у кожному фрукті (Боуден, Дж. 150 найкорисніших продуктів на Землі. Беверлі, Массачусетс: The Quarto Group, 2017; «Lemon Love,» Prevention, квітень 2021).

Антиоксиданти в таких продуктах, як лимони, поглинають хвороботворні вільні радикали, щадячи клітини. Подібно тому як Ісус постраждав за наші гріхи. Один із старозавітних пророків передрік це в книзі пророка Ісаї 53:4-5: «Направду ж Він немочі наші узяв і наші болі поніс, а ми уважали Його за пораненого, ніби Бог Його вдарив поразами й мучив… А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено!»

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС