Правильний спосіб життя подолає всі віруси

0
69

Кажуть, що 80 відсотків населення страждають від хвороби Епштейна — Барр, у той же час про неї мало відомостей. Що це за недуга і як із нею боротися?

Про цю хворобу мало знають, бо зазвичай люди не тяжко її переносять. Однак здебільшого всі ми — носії цієї герпесвірусної інфекції. Вірус потрапляє до організму в молодості. В результаті спухають лімфовузли, втім, за якийсь час набряклість зникає. У людей середнього та старшого віку цей вірус наявний в усіх (живе в клітинах), проте надто не шкодить, бо практично не дає про себе знати.

Симптоми вірусу маскуються під звичайні недуги людини, пов’язані з нераціональним способом життя. Якщо хтось хоче перевірити, чи є носієм вірусу, має шукати досвідченого інфекціоніста, який може відрізнити його симптоми. Коли виникне підозра на активність вірусу, то можна зробити аналізи. А повноцінне лікування проводиться здебільшого в стаціонарі. Тому набагато ефективніше вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, рухатись, усіляко підтримувати імунітет — і вірус не шкодитиме.

Перед застосуванням рекомендацій порадьтеся з лікарем.

Борис СКАЧКО,

фітотерапевт