Рак, який вражає переважно молодих чоловіків

0
90

Більшість людей вважає що рак э захворюванням літніх людей. Але рак яєчка є найпоширенішою раковою хворобою чоловіків віком від 15 до 35 років. Чоловіки з неопущеним яєчком мають вищий ризик розвитку такого раку. Цей ризик залишається, навіть якщо було зроблено хірургічне втручання для виправлення фізіологічного порушення. Чоловікам з таким анамнезом слід з особливою обережністю щомісяця проходити обстеження яєчок. А насправді  – всі чоловіки повинні робити це, починаючи з віку 13 років.

Вплив пестицидів, хімікатів, які використовуються у виробництві пластмас, засобів особистої гігієни та деяких інших хімікатів, може відігравати певну роль у розвитку раку яєчок. Тим не менш, зв’язати вплив визначеного канцерогену з конкретним раком досить складно, і потрібні додаткові дослідження.

Першим симптомом раку яєчок, як правило, є шишка або опухла ділянка на одному з яєчок. Більшість цих шишок безболісні, але для 10% хворих першим симптомом була біль у мошонці. Інші початкові симптоми включають також набряк яєчок, тупий біль або важке відчуття внизу живота, у періанальної області або мошонки.

Якщо у чоловіка є будь-який із зазначених вище симптомів, насамперед проводиться фізичний огляд обох яєчок і призначається ультразвукове дослідження. На щастя, рак яєчок має дуже високий рівень успішності лікування. Як і у випадку з усіма видами раку, чим раніше його діагностують і почнуть лікувати, тим вірогідніше, що лікування буде успішним (Steele, G. та ін. «Клінічні прояви, діагностика та визначення стадії пухлин зародкових клітин яєчок». Up to Date, 1/ 27/2023; 2. Фая, Ф. та ін. «Порушники навколишнього середовища та рак яєчок». Ендокринна система, 2022; 78(3): 429-435).

Оскільки рак рідко зустрічається у молодих людей, тім не менш, кожен має допомагати доносити цю інформацію до чоловіків, починаючи з підліткового віку. Попередження дітей про небезпеку є важливою частиною виховання та навчання. Соломон радив у Приповістях 1:8: «Сину мій, слухай настанови батька твого і не викидай поради матері твоєї». Найважливіша настанова, яку ми маємо передати усім молодим людям, стосується насамперед нашого спасіння через смерть і воскресіння Ісуса. Це те, що не може чекати.

 

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС