Грейпфрут і ліки

0
76

Грейпфрут, а особливо – грейпфрутовий сік, при всмоктуванні взаємодіє з розщепленням багатьох ліків. Це створює потенційно серйозну ситуацію, оскільки дозволяє лікам, що увійшли у взаємодію з соком грейпфрута, накопичуватися в крові. Перевищення рівня деяких препаратів у крові зазвичай призводить до збільшення побічних ефектів, а в деяких випадках навіть може пошкодити внутрішні органи.

В той самий час, така взаємодія не стосується абсолютно всіх препаратів у певному класі препаратів. Деякі статини, що вживаються для лікування високого рівня холестерину, блокатори кальцієвих каналів, антидепресанти, препарати для запобігання утворенню тромбів, таблетки для запобігання відторгненню трансплантата, ліки, що використовуються для лікування аутоімунних розладів, та деякі стероїди не слід приймати з грейпфрутовим соком. Крім того, ліки від тривоги, таки як буспірон і аміодарон, також не слід запивати грейпфрутовим соком.

Грейпфрутовий сік заважає також добре працювати і ще одному препарату – фексофенадину (Аллегра), Цей препарат використовується для лікування симптомів алергії. Вживання цього препарату з яблучним або апельсиновим соком має такий самий ефект.

Кілька інших фруктових соків можуть мати такий самий ефект на організм, як і грейпфрутовий сік. Тож слід уникати вживання соку із севільських апельсинів, помело, танджело, винограду та лайму з перерахованими препаратами («Грейпфрутовий сік і деякі ліки не поєднуються». Управління з контролю за харчовими продуктами та ліками, 7/1/21).

Проконсультуйтеся зі своїм фармацевтом щодо конкретних ліків, які ви приймаєте, щоб визначити, чи існує потенційна взаємодія з соком. Інша альтернатива — уникати грейпфрутового соку та інших перерахованих соків.

Більшість людей дивуються тому що сік може взаємодіяти з ліками. Без дослідження цієї теми ніхто б про це й не дізнався. Так само багато хто з людей думає, що потрапить на небо, просто тому що він чи вона є хорошою людиною. Але ніхто з нас не є настільки хорошим, щоб потрапити на небеса, тому що Бог вимагає від нас бути досконалими. Але Бог так любить кожного з нас, що Він послав Ісуса, щоб він поніс наше покарання замість нас. Як писав Святий Апостол Павло в Посланні до Ефесян 2:8-9: «Бо ви спасенні благодаттю, через віру, і це не від вас, це дар Божий, не через діла, щоб ніхто не хвалився.» Ми всі маємо бути вдячні за те, що Бог дав нам Біблію, щоб ми могли дізнатися про цю рятівну істину.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС