Бережіть свій кишечник – ключ до профілактики та лікування захворювань

0
128

Корисні бактерії, які живуть у кишечнику (пробіотики), є необхідними для правильного травлення та засвоєння поживних речовин. Але дослідження показало, наскільки важливими є ці бактерії також і для підтримки слизової оболонки тонкого кишечника. Ця підкладка дуже тонка і легко пошкоджується обробленими харчовими продуктами, стресом, шкідливими бактеріями та токсинами, які вони виробляють, а також – певними ліками та дефіцитом харчування.

Коли слизова оболонка кишечника пошкоджена, кишечник людини стає негерметичним. Ця пошкоджена оболонка дозволяє шкідливим бактеріям та їх токсинам, а також частинкам їжі проникати в кров і пошкоджувати практично будь-який орган або тканину тіла. Так починаються багато хронічних захворювання, в тому числі неврологічні, серцеві та ракові захворювання. Фізичні вправи, прийом вітамінів і вживання органічних продуктів є недостатніми, для запобігання пошкодженню, спричиненому негерметичною кишкою.

Добра новина полягає в тому, що це можна виправити. Лікування включає уникання оброблених харчових продуктів, та вживання продуктів, саме багатих клітковиною, ферментованих продуктів і корисних жирів. (Bulsiewicz, Dr. W. Fiber Fueled. New York, New York: Avery, imprint of Penguin Random House, 2020; Pritchard, G., and Gangadharan, M. Healthy Gut Cookbook. Indianapolis, Indiana: DK Publishing, підрозділ Penguin Random House, 2016). Не пропустить цей важливий компонент здоров’я.

Бактерії настільки сильно асоціюються з хворобами, що нам буває важко повірити, що існують корисні мікроби. Так само ми схильні вважати певні групи людей лише поганими, нездатними стати гідними членами суспільства. В Євангелії від Іоана 3:16 сказано: «Так бо Бог полюбив світ, що відав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне». Світ тут означає всіх людей. Жодна група чи окрема особа не позбавлені Божої любові та благодаті. Бог любить нас усіх.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС