ПРОСТІ, СМАЧНІ Й ДІЙОВІ ПОРАДИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ЗУБАМИ

0
328

Як свідчить стоматологічна практика, переважна більшість людей легковажно ставиться до своїх зубів. Одні вважають, що їхні зуби достатньо здорові і не потребують піклування, інші —що заходи щодо догляду за зубами занадто клопіткі, дороговартісні, потребують чималих витрат грошей і часу. І ті, й ті помиляються. По-перше, за здоров’ям зубів має стежити кожен, хто не хоче залишитися беззубим у ще молодому й привабливому віці, по-друге, доглядати за зубами значно дешевше, ніж їх лікувати, і зовсім не складно, потрібно знати лише деякі тонкощі і дотримуватися деяких простих рекомендацій.
Доктор Полсон  практикує єдиний, на її думку, правильний спосіб профілактики хвороб зубів і ясен в її пацієнтів, а в разі появи проблем — вчасного лікування. Одним з її найулюбленіших прийомів є надання можливості пацієнтам самим побачити через мікроскоп усі ті жахливі бактерії, які живуть на їхніх власних зубах. Побачивши це, люди починають краще розуміти, як проблеми із зубами і яснами можуть вплинути на здоров’я всього тіла. Тому починають ретельніше піклуватися про них та не ігнорують візитів до стоматолога.
Ось декілька простих порад по догляду за зубами.
Завжди користуйтеся зубною ниткою. Дуже важливо робити це до того, як ви чиститимете зуби зубною щіткою, оскільки ви зможете видалити всі застряглі залишки їжі.
Чистити треба не тільки зуби. На  язиці і яснах міститься набагато більше бактерій, ніж на зубах. Ідеальний варіант — чистити зуби (а також язик і ясна) 2 рази на день, оскільки бактерії розмножуються кожні 12 годин.
Чорний чай приносить користь  зубам. Полоскання чорним чаєм запобігає утворенню зубного нальоту й появі кислот, які спричинюють гниття зубів. Якщо ви побоюєтеся, що втратиться білизна ваших зубів, спробуйте зелений чай.
Обов’язково повідомте вашого  зубного лікаря про всі медикаменти, які приймаєте, оскільки  лікарські препарати можуть  бути несумісними із деякими стоматологічними засобами.
Жуйте жувальну гумку без цукру. Сам процес пережовування їжі спричинює слиновиділення, яке допомагає нейтралізувати кислоти. А жування жувальної гумки без цукру протягом 20 хвилин після їди — ефективна допомога в боротьбі проти руйнування зубів.
Чистьте зуби під музику. Стоматологи стверджують, що процес чищення зубів має займати не менше 3 хвилин, але мало хто дотримується цього. Допоможе виконати цю пораду стоматологів такий простий і приємний прийом: увімкніть радіо або програвач і чистьте зуби протягом цілої пісні.
Забезпечте організм вітамінами. Вітамін С сприяє здоров’ю ясен. Один грам вітаміну С на день допомагає знищити особливий вид бактерії, яка спричиняє запалення ясен.
Чистіть зуби, не руйнуючи їх. Не чистьте зуби відразу після їди, оскільки лимонна кислота, що міститься у фруктах, може тимчасово ослабити зубну емаль, що робить ваші зуби уразливими до руйнування,  яке може бути посиленим чищенням у цей момент зубів.
Їжте «жувальні фрукти». Вживання в їжу так званих хрустких фруктів та овочів (яблука, морква тощо) може допомогти позбутися зубного нальоту.
Їжте родзинки. Фахівці виявили в родзинках компоненти під назвою фітохімічні «рослинні речовини», які знищують бактерії,  що містяться в ротовій порожнині і спричиняють карієс і хвороби ясен.
Поївши, закусіть сиром і шоколадом. Сир захищає від карієсу, що особливо ефективно, якщо їсти його в кінці трапези. Чорний шоколад, хоч як це дивно, теж корисний для ваших зубів. Як показало дослідження, жири, що містяться в шоколаді, можуть нейтралізувати руйнування зубів, спричинене цукром.