Якщо волосся випадає
Це один із перших сигналів про «допомогу», який подає наш організм, намагаючись показати, що у нього щось не в порядку.
Якщо волосся нещодавно пережило фарбування або хімічну завивку – вам, швидше за все, порекомендують спеціальні маски, бальзами і лосьйони для зміцнення волосся.
Але випадання волосся може бути ознакою авітамінозу, точніше, нестачі вітамінів групи «В». Дефіцит вітамінів, у свою чергу, може розвинутися внаслідок порушеної роботи шлунку або кишечнику. Інша поширена причина – гормональні порушення.
Що робити: необхідно визначити суть проблеми. Для цього важливо з‘ясувати, як функціонує гормональна і шлунково-кишкова система, а також досліджувати саме волосся на надлишок/брак необхідних мікроелементів.
Якщо з‘явилися прищі
Жирна шкіра, прищі, вугрі, чорні крапки на шкірі, акне. Одна з причин неприємних «явищ» – гіперфункція сальних залоз. Запускають механізм гормони – тестостерон і кортизол.
Якщо зміст цих гормонів в організмі перевищено, вироблення шкірного сала відбувається дуже активно, в результаті чого з‘являється жирний блиск, тон шкіри стає сірим, структура пориста, на ній погано тримається макіяж, легко з‘являються запалення.
Інша причина – порушення роботи кишечнику. Продукти харчування не переробляються і застоюються у шлунково-кишковому тракті, накопичуються в організмі токсини, печінка не справляється з їх переробкою, в результаті порушується всмоктування мікроелементів, що відображається на шкірі появою прищиків і запалень.
Що робити: багато косметичних засобів дозволяє замаскувати зовнішні прояви, але не вирішити проблему. Рекомендується пройти спеціальне обстеження на рівень тестостерону і кортизолу. Варто дослідити роботу шлунку і печінки, здавши аналіз крові на біохімію, обстежити кишечник на дисбактеріоз.
Якщо нігті стали крихкими
Деколи, нігті стають крихкими, починають ламати, слоїтися, можуть змінити колір, стати тонкими, на поверхні нігтя можуть з‘явитися смужки… Всі ці ознаки говорять про порушення здоров‘я.
Наприклад, білі плями на нігтях свідчать про те, що в організмі, швидше за все, не вистачає заліза та цинку. Якщо нігтьова пластина стала потовщеною, а її колір – жовтуватим, можливо, це одна з грибкових захворювань.
Крихкість нігтів найчастіше пов‘язана з неправильною роботою щитовидної залози, так як саме вона відповідає за співвідношення в організмі кальцію і фосфору.
А якщо нігті несподівано стали слоїтися, можливо, в організмі бракує вітамінів А і D чи є недолік мікроелементів (кремнію, селену).
Що робити: необхідно провести дослідження внутрішнього мікроелементного складу нігтьової пластини. За результатами можна зрозуміти, якого вітаміну або мікроелемента вам не вистачає. Потім виключити грибкові ураження нігтя, якщо вони є, і при необхідності звернутися до лікаря міколога.
Якщо збільшилась вага
Причин зайвої ваги може бути багато – від простого небажання займатися собою до серйозних гормональних порушень.
Крім іншого, на рівень ваги впливають естрадіол і тиреотропний гормон (ТТГ). Естрадіол – «гормон краси», він відповідає за формування жіночих статевих ознак, збереження пружності і молодості шкіри, блиску волосся. Але надлишок цього гормону може викликати ожиріння.
Гормон ТТГ регулює функцію щитовидної залози, а значить, впливає на обмінні процеси в організмі. При порушеннях вирішити проблему ваги не зможуть ні дієти, ні спеціальний комплекс тренувань.
Буває апетит неможливо контролювати. Чому так відбувається? Вся справа в перегонах цукру крові та порушенні виробництва інсуліну. За збільшення апетиту може відповідати також гормон лептин (його недолік викликав підвищений голод у піддослідних мишей).
Існує думка, що при надлишку цього гормону реакція організму на нього притупляється, тому організм продовжує відчувати голод, одночасно збільшуючи виробництво лептину.
Що робити: насамперед, пройти обстеження на співвідношення в організмі найважливіших гормонів і на глюкозу. Зараз в багатьох клініках існують комплексні програми обстеження.
Якщо з‘явилося небажане волосся
Звична справа, коли у жінки волосся присутнє на ногах і руках, в пахвових западинах і зоні бікіні. Але часом воно з‘являються там, де бути не повинно.
Йдеться про ситуації, коли волосся з‘являється на обличчі або на грудях.
Це говорить про підвищену концентрацію в організмі чоловічих статевих гормонів (андрогенів), що небезпечно і багато інших причин – зокрема, виникають порушення роботи яєчників і безпліддя.
Найпоширеніші причини проблеми – прийом деяких лікарських препаратів, порушення функції наднирників і яєчників, спадкові фактори.
Що робити: звичні способи видалення волосся допоможуть вирішити проблему лише тимчасово. Рекомендується пройти обстеження на рівень андрогенних гормонів і звернутися до лікаря-ендокринолога.