Причини запалення трійчастого нерва 

0
29

Цей нерв, розташований на обличчі, може реагувати на будь-які, навіть незначні, інтоксикації. Найчастіше його запалення відбувається внаслідок вірусних інфекцій чи застуди. Коли токсин потрапив у щільний простір нерва (а він оточений зусібіч кістками), виникає запалення, набряк. Нерв грубшає, затискаючи сам себе, що й викликає біль.

Щоб не дати інфекції спровокувати запалення трійчастого нерва, треба ретельно лікувати вірусні інфекції: грип, ковід. Необхідно намагатися не допускати підвищення температури вище 39 градусів і багато пити. Якщо рідини в організмі недостатньо, токсини, наявні за високої температури, погано виводяться. На тлі інтоксикації можуть бути не лише запалення трійчастого нерва, а й неврит, енцефаліт, міокардит серця, поліартрит — виникнення цих хвороб залежить від того, яке місце вразили токсини.

Тому, поки вірус є в організмі, треба якомога більше пити: наприклад, яблучний та абрикосовий компоти, воду з варенням — якщо немає протипоказань. Дотримуватися режиму пиття дуже важливо, бо під час температури організм втрачає багато води, в результаті чого збільшується в’язкість крові й виникають ускладнення. Достатня кількість рідини в організмі під час інфекційного захворювання значно зменшує ймовірність виникнення невриту та інших проблем.

При вірусних інфекціях не слід легковажити. Треба дотримуватися постільного режиму, встаючи тільки для того, щоб попити чи сходити до туалету. Лежати треба, допоки організм повністю не подолає інфекцію. Тоді не буде перелічених тут недуг, які можуть трапитися внаслідок безвідповідального ставлення до свого здоров’я.

При запаленні трійчастого нерва трави біль не знімуть. Знадобляться протибольові, протизапальні препарати, які призначає лікар.

Денис АБШАТКІН, нейрохірург

Фото з відкритих джерел