Звички ледачих людей і як їх позбутися

0
23

Життя сучасного жителя дуже насичене. У простої людини часто спостерігається гостра нестача часу і втома. У таких умовах лінь перетворюється на серйозну проблему, що заважає досягненню важливих цілей і реалізації потенціалу.

Прояви ліні 

Найчастіше лінь проявляється відтермінуванням початку роботи над завданням. Психологи це явище називають “прокрастинація”. Ледача людина часто каже: “Завтра почну”. Такі “завтра” слідують одне за одним низкою. Справи накопичуються, викликаючи в людини почуття незадоволеності та стресовий стан.

Способи виправлення ситуації:

 

– Почніть із простого: розділіть велике завдання на маленькі підзадачі. Стартуйте з легкого;

– працюйте 25 хвилин без відпочинку, а потім зробіть 5-хвилинну перерву. Повторіть 4 рази цей цикл, а потім організуйте для себе довгу перерву;

– стежте за прогресом: створіть спеціальний список справ і відзначайте в ньому завершені пункти. Цей принцип дає змогу бачити прогрес і мотивувати себе.

Лінь також з’являється від нестачі планування. Іноді здається, що виконувати будь-що немає сенсу, оскільки у них все одно нічого не вийде. Проте саме відсутність детального плану призводить до втрати дорогоцінного часу і справжнього хаосу.

Способи виправлення ситуації:

– Сформулюйте чіткі цілі: визначтеся, чого бажаєте досягти і як це зробити;

– щодня використовуйте списки справ: ввечері складайте перелік завдань на прийдешній день. Це допомагає структурувати думки та сконцентруватися на пріоритетних справах;

– застосовуйте технології: є багато додатків і планувальників, які допомагають організувати робочий день.

Якщо проблеми з лінню заважають жити, варто звернутися до фахівця. Допомогти розібратися з причинами лінощів і знайти ефективні способи позбутися їх може професійний психолог. Брак мотивації – ще одна причина ліні. Люди стверджують, якщо їм щось не цікаво, то немає сенсу витрачати на це час.

Способи виправлення ситуації:

Спробуйте встановити взаємозв’язок між справою і власними цінностями або ж із довгостроковою метою. Це допомагає побачити важливість завдання;

заохочуйте себе: по завершенню нагородіть себе чимось.

Ледарі часто порівнюють себе з ким-небудь, бачачи винятково їхні успіхи та ігноруючи факт, що для досягнення мети потрібно старанно працювати.

Способи виправлення ситуації:

– Зосередьтеся на собі: оцінюйте прогрес, не порівнюючи себе з іншими;

– спілкуйтеся з надихаючими, позитивно мислячими людьми, здатними підтримати та допомогти.

Лінь – частина нормального людського життя. Але якщо вона перетворюється на проблему, заважаючи жити повноцінним життям, необхідно щось змінювати. А для цього варто попросити про допомогу фахівця.

Фото з відкритих джерел