Як знайти логопеда?

0
35

Коли проблеми з вимовою у дитини стають очевидними, батьки намагаються якнайшвидше знайти фахівця. Вибір логопеда — завдання нелегке.

Сьогодні свої послуги пропонують чимало логопедів у Чикаго та інших містах США, а батькам важливо обрати гідного спеціаліста, який допоможе дитині.

1. Зверніть увагу на вимову. При виборі логопеда насамперед зверніть увагу на мовлення та вимову слів самого фахівця: вона має бути чіткою, зрозумілою та не містити слів-паразитів. Дитина повинна добре розуміти логопеда, крім того, вона точно почне повторювати та копіювати стиль його вимови. Важливо, щоб логопед став для дитини хорошим товаришем, до якого цікаво ходити на заняття. Тому не бійтеся відмовитись від послуг, якщо сумніваєтеся в тому, що дитині комфортно на уроці.

Відразу домовтесь про те, що логопед буде тримати вас у курсі справ. Фахівець має повідомляти батьків про результати діагностики, план корекції, динаміку занять, пояснювати все простою мовою, не уникати прямих відповідей на питання стосовно ситуації.

2. Оберіть формат. Займатися очно або онлайн — це ваш вибір, який залежатиме від багатьох факторів. Є думка, що краще займатися з дітьми особисто, тому що при корекції того чи іншого порушення необхідний контакт з логопедом і живі емоції, яких бракує на онлайн заняттях.

3. Не орієнтуйтесь лише на поради знайомих. Коли шукаєте логопеда, не обмежуйтесь лише рекомендаціями знайомих. Шукайте на сайтах оголошень, у соціальних мережах та на спеціальних платформах. Останні вважаються максимально ефективними та корисними, адже на платформах можна зробити наступне — знайти фахівця у своєму місті, ознайомитись з досвідом роботи, прочитати відгуки інших клієнтів, дізнатися вартість заняття. Також часто саме тут пропонують безплатне пробне заняття.

4. Не бійтеся молодих спеціалістів. Зрозуміло, що логопед з великою практикою викликає більше довіри та, напевно, має досвід роботи з учнями, що мали різні порушення вимови. Зате у фахівця-початківця може бути більше бажання пробувати нове і вкладатися у власне навчання. Також молоді спеціалісти можуть застосовувати сучасні підходи, адже багато хто окрім вищої освіти проходить міжнародні курси та відвідує додаткові тренінги. Це сприяє тому, що фахівець знає багато вправ та вміє застосовувати свої знання на практиці.

5. Не кидайте заняття за перших ознак прогресу. Важливо, щоб сім’я та педагог були заодно. Є батьки, які усвідомлюють важливість своєї участі у процесі (наприклад, необхідність виконання домашніх завдань під час канікул), або, навпаки, ті, хто вважає, що заняття з логопедом можна припинити та взятися за справу особисто. Останнє – поширена помилка. З боку здається, що виправити дитині вимову легко, але практично кожен випадок вимагає індивідуального підходу і лише грамотний фахівець може зрозуміти, які техніки мають бути використані для досягнення результату. Також не варто відмовлятися від занять при перших ознаках прогресу. Результат потрібно

закріпити.

Фото з відкритих джерел