Може сповільнювати старіння: вчені виявили диво-ген

0
40

У Китаї вчені з’ясували, що посилення гена, який є у всіх нас, може уповільнювати швидкість зношування клітин. Про це повідомило видання Daily Mail.

Китайські вчені зробили відкриття, вивчаючи ДНК плодових мух. Дослідники виявили ген, який визначає, чи помруть мухи молодими. Вони прогнали цей ген через базу даних людей і виявили збіг на 93% з людським геном, відомим як DIMT1.

Під час експерименту людські клітини піддали впливу радіації, що певною мірою можна порівняти з віковою деградацією, яка відбувається з часом у людей. Клітини з посиленим геном DIMT1 “старіли” на 65% повільніше, ніж у контрольній групі.

За словами вчених, виявлений людський ген і ген комахи змінюють структуру мітохондрій, що відіграє роль у балансуванні окислювального стресу, який запускає процес старіння. Мітохондрії відповідають за вироблення енергії, яка необхідна клітинам для функціонування.

Коли ж клітини не отримують енергії в повному обсязі, тоді тканини або органи в нашому організмі перестають працювати належним чином. Саме в цей момент починається процес старіння.

Фото Ольги Гордійчук