ОБЕРЕЖНО, ВУХО!

0
1369

При неприємних відчуттях та болю у вухах ми готові скористатися будь-яким засобом, аби звільнитися від них. Однак причин вушних страждань багато, і в кожному конкретномувипадку треба діяти грамотно. Розповідає отоларинголог Центру ендохірургії та літотрипсії, член Європейського ринологічного товариства Галина Геннадіївна Жарова.
Що ж робити з цим вухом якщо…?
На фоні ГРВІ або нежиті у вусі з’явилося закладення, біль, гул або пульсуючий шум
Закрапайте судинозвужуючі краплі в ніс, схиливши голову до вуха, що болить. Закрапайте у вухо тепле вазелінове масло або спеціальні краплі, прийміть таблетку знеболюючого протизапального засобу.
При дуже потужному звуку або ударі по вуху з нього витекла рідина
Нічого у вухо не крапати! Покладіть в нього стерильну ватку та негайно зверніться до лікаря. Якщо в найближчі декілька годин це неможливо, прийміть антибіотик.
Утворилася сірчана пробка, після душу або басейну вухо заклало, і при спробі прочистити вухо виник біль
Закрапайте у вухо тепле вазелінове масло, перекис водню та водно-содовий розчин (1 чайна ложка на стакан води). При першій можливості покажіться лікареві, щоб видалити пробку. Якщо біль не дуже сильний, можна висушити вухо теплим феном у слабкому режимі, пробка буде турбувати менше.
Якщо у вухо потрапила комаха. Ви відчуваєте сильний біль, шум, шурхотіння
Ляжте на бік хворим вухом вгору та залийте в нього рослинне масло, горілку або теплувату воду. Комаха загине і спливе, але цілком можливо, що не повністю. Залишки має дістати лікар!
Досить часто дзвенить у вухах
Якщо продзвенить і проходить, це ознака невеликого судинного спазму, частіше при зміні барометричного тиску, тому й говорять: дзвенить до дощу, зміни погоди.
Вухо набрякло, почервоніло, горить
Як правило, це ангіоневротичний набряк, викликаний порушенням нервової регуляції в судинах. Інколи його спричинює навіть тиск подушки на вухо.
Після купань у морі або басейні з’являється сверблячка у вусі, почервоніння та набряк слухового проходу
У плавців часто зустрічається грибкове ураження зовнішнього слухового проходу. Рекомендується після кожного купання ретельно видаляти воду з вух, використовуючи ватні турундочки або палички, а краще висушити вуха феном, потім можна закрапати протигрибкові краплі. Не ведіться на рекламу: фітосвічки, ніби незамінні для профілактики та лікування вушних хвороб, не принесуть користі, зате завдадуть масу клопоту вам та лікарю, якому доведеться видаляти віск із вуха.
Забудьте про борний спирт: це токсичний засіб, кліткова отрута, яка може серйозно нашкодити. Камфорний спирт та камфорне масло можна застосовувати тільки зовні. У вухо їх капати не можна, оскільки кристали камфори осідають на барабанній перетинці та викликають опіки, погіршуючи слух та приводячи до асептичного запалення.
Сторінку підготувала Ганна ВИННИК