ЗАМУЧИЛА ЛУПА — ЗАМІНІТЬ ПОДУШКУ

0
336

За сучасними уявленнями, поява лупи пов’язана з наявністю на шкірі голови умовно-патогенного грибка. Продукти життєдіяльності цього збудника прискорюють цикл життєдіяльності клітин епідермісу.
Загиблі часточки злущуються з поверхні голови у великій кількості, завдаючи людині неприємних клопотів, іноді це призводить до виникнення комплексів.
Учені дійшли висновку, що в більшості випадків причина полягає в щоденному контакті шкіри голови з подушкою. Традиційна подушка наповнена пір’ям птиці, згодом стає вмістилищем колоній мікроорганізмів, пилу та інших шкідливих речовин. За час нічного сну подушка нагрівається, зволожується, й у шкіру голови втираються грибки.
Отже, навіть регулярне застосування спеціальних шампунів не допоможе позбутися лупи. Найнадійніший спосіб боротьби з цією напастю — заміна подушки кожні два-три місяці. Якщо це неможливо, фахівці радять частіше міняти постільну білизну — щонайменше раз на тиждень.
Крім того, є ще одна рекомендація — замінити традиційну подушку гігієнічнішим валиком з тканини. Крім того, це благотворно позначиться на стані хребта.