ПРОСТО ЛІД

0
913

З давніх-давен лід застосовується при забиттях та розтягненнях як засіб першої допомоги. Протягом 3-5 хвилин треба розтирати уражене місце, а також ділянку вище і нижче, поліетиленовим пакетом із замороженою водою. У медичних закладах використовують спеціальні «пузирі», наповнені подрібненим льодом.
Цілющі крижинки стануть у пригоді не лише при травмах. Наприклад, при геморої допомагає «сидяча» ванночка з води із льодом. Але довго сидіти небезпечно: тривалість процедури — від кількох секунд до хвилини максимум. Рекомендується при геморої лід із відвару дубової кори (особливо помічний, коли є тріщини) або листя чорниці (припиняє кровотечу).
Згодиться лід і для зміцнення зору. Спосіб простенький: треба періодично накладати на заплющені очі компрес із потовчених крижинок, загорнутих у марлю. Допомагає холод і при будь-яких запаленнях — у цих випадках він гамує біль. А якщо вжалила оса чи бджола, то, крім прийому антигістамінного препарату, можна прикласти до ранки лід — це вповільнить усотування токсину.