ГОЛОВНЕ — НЕ ЗВОЛІКАТИ

0
351

Ми вже багато писали про грип, його небезпечність і боротьбу з цією недугою. Але «грипозний» сезон триває, тож варто повертатися до теми знов і знов.
Найліпшим засобом захисту від грипу та його ускладнень фахівці вважають щеплення. Хоч віруси постійно мутують і вакцинація не завжди може захистити від самої хвороби, зате надійно вбереже від ускладнень. Якщо ж зі щепленням ви запізнилися, то лікування треба почати швидко і робити це правильно. За найперших ознак нездужання (про симптоми наша газета вже розповідала) приймайте антивірусні препарати, імуномодулятори та ударні дози вітамінів. Вони дають найбільший ефект саме у перші години захворювання. А от антибіотики проти вірусів безсилі. Приймаючи їх під час грипу, ви завдаєте зайвого удару по організму. Лікарі й при грипі інколи прописують антибіотики, але тільки якщо почалися серйозні бактеріальні ускладнення.
Звичайне лікування грипу — симптоматичне: воно спрямоване на те, щоби зняти жар, кашель, біль у горлі, нежить. Від мокрого кашлю потрібні відхаркувальні засоби, від сухого — ліки, котрі пригнічують кашльовий синдром. І пам’ятайте: в жодному разі не можна сполучати обидва види препаратів! А краплі або спрей від нежитю застосовують не більше 3-4 днів.
Сторінку підготувала Ганна ВИННИК