ЧИ БЕЗПЕЧНІ ЕНЕРГООЩАДНІ ЛАМПИ?

0
412

Американські учені з університету в Стоун-Бруку (штат Нью-Йорк), які провели кілька досліджень щодо впливу випромінювання енергоощадних ламп на людський організм, зробили висновок, що такі лампи небезпечні для здоров’я людини.
Дослідники порівняли, яку дію на клітини людської шкіри справляє випромінювання двох типів ламп — енергоощадних і звичайних. Для цього був проведений експеримент, під час якого живі клітини піддавалися дії випромінювання. Слід зазначити, що люди в експерименті участі не брали. Як з’ясувалося, випромінювання першого типу ламп набагато перевищує параметри ультрафіолетового випромінювання, які є шкідливими для клітин шкіри. У той же час опромінення звичайною лампою ніяк не подіяло на живі клітини.
При тривалій дії випромінювання енергоощадних ламп може спричиняти навіть рак, вважає дерматолог з університету в Стоун-Бруку Марсія Саймон. На публікацію цього наукового дослідження вже відреагували виробники енергоощадних ламп, які вважають безпечним значення рівня ультрафіолетового випромінювання їхньої продукції. Цей рівень, за заявою виробників, — у межах норми.