Світ деградує

0
380

Невтішний прогноз оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я: до 2030 року на Землі буде 65,7 мільйона недоумкуватих представників роду Homo sapiens, а до 2050-го — понад 100 мільйонів. Нині людей зі слабкими розумовими здібностями і психічними розладами у світі близько 35,6 мільйона, і лікування та догляд таких хворих коштують 604 мільярди доларів на рік.
Деменцію спричиняють різні захворювання мозку, які порушують пам’ять, мислення, поведінку і здатність виконувати повсякденні дії. Хвороба Альцгеймера — найпоширеніша причина недоумкуватості, на неї припадає близько 70 відсотків усіх випадків деменції.
Понад половина недоумкуватих (58 відсотків) мешкає у країнах із низьким та середнім рівнем життя, до 2050 року цей показник зросте до 70 відсотків, повідомляє Міжнародна федерація хвороби Альцгеймера.
Зазвичай деменція вражує людей старше 65 років. І хоча вік є найосновнішим чинником розвитку недуги, її появу спричиняють і ожиріння, високий рівень холестерину, цукровий діабет.
Роботи з вивчення альцгеймеризму та інших форм недоумкуватості проводяться не один десяток років, проте досі не вдалося створити ліки, які б лікували деменцію чи бодай зупиняли її розвиток.