За крок до інфаркту

0
317

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 3,8 мільйона чоловіків і 3,4 мільйона жінок на планеті щороку помирають від гострої серцевої недостатності. Доволі значне число цих людей іде з життя протягом чотирьох тижнів після появи перших симптомів хвороби; дві третини з них не були госпіталізовані, бо не знали, що перебувають у передінфарктному стані. Тому дуже важливо, щоб кожна людина розпізнавала перші ознаки серцевого нападу.
Дискомфорт у грудях. Більшість інфарктів супроводиться відчуттям дискомфорту в центрі грудної клітки, яке триває декілька хвилин, інколи й менше, потім знову може з’явитись і минутись. Нехтувати такими сигналами не можна — це знак серйозної загрози. Згадане відчуття виникає зазвичай від неприємного стискання, переповнення, тупого дошкульного болю, який може раптово посилюватись, «штрикати».
Дискомфорт в інших ділянках. Може відчуватись дискомфорт в одній (лівій) або й в обох руках, спині, шиї, щелепі, в животі.
Задишка. Її часто супроводить біль за грудниною. Але задишка може початись і раніше, до появи дискомфорту в грудях.
Інші симптоми. Людину може кидати в холодний піт, можливі нудота, млість, запаморочення голови.
Якщо ви спостерігаєте в себе чи у своїх близьких наведені ознаки, не зволікайте, адже можливо, що лік іде на хвилини! Терміново викликайте «швидку допомогу». Чекаючи приїзду лікарів, не завадить розжувати 2-3 таблетки аспірину кардіо (загалом 300-325 мг) або хоча б звичайного аспірину. За даними ВООЗ, цей препарат знижує ризик смерті на 23 відсотки, якщо прийняти його відразу ж, коли з’явилася підозра на інфаркт. Курс прийому, як правило, не менше місяця, але то вже визначить ваш кардіолог.