ВІТАМІН ДЛЯ ГАРНОГО НАСТРОЮ

0
471

Робота, діти, домашні клопоти, город, кухня… Спробуй при цьому завжди бути у гарній формі, в гуморі. Щоб не втомлюватися, не страждати від депресії і мати міцне здоров’я, важливо, щоб організм отримував комплекс життєво важливих речовин, серед яких і вітамін В9, який ще називають фолієвою кислотою.
Медики вважають цей унікальний мікроелемент «вітаміном гарного настрою». Фолієва кислота бере активну участь в утворенні гормонів серотоніну і норадреналіну, від яких залежить наша душевна гармонія, працездатність, енергійність.
 Вітамін В9 відвертає анемію (недокрів’я), сприяє продукуванню червоних кров’яних тілець (еритроцитів). Потрібний він і людям з пониженою кислотністю шлунка, зі слабким імунітетом. Фолієва кислота оберігає нас від вірусних та бактеріальних інфекцій.
Украй необхідний цей мікроелемент майбутнім матерям, бо від нього залежить розвиток плоду, правильне формування всіх органів. Щоб запобігти відшаруванню плаценти, вродженим вадам серця, патологіям головного мозку дитини, «заячій губі» тощо, треба неодмінно приймати фолієву кислоту.
Вітамін В9 впливає і на наш вигляд: рання сивина, завчасний клімакс, проблеми зі шкірою та волоссям — ознаки його дефіциту, як і погіршення пам’яті, тривожність, песимізм. Тому влітку скористайтеся з нагоди поповнити нестачу цього мікроелемента в організмі. На фолієву кислоту багаті горох, шпинат, салат, капуста, абрикоси, диня. У щоденному меню мають бути горіхи, кисломолочна продукція, нежирне м’ясо, злаки. Якщо з їжею в організм надходить недостатньо вітаміну В9, треба вживати його у складі фітопрепаратів, полівітамінів. Дозування визначає лікар. Наприклад, людям, які мають чималі фізичні навантаження, жінкам, які годують груддю, призначають 600 мкг фолієвої кислоти на добу, вагітним — 800 мкг. В інших випадках достатньо й половини дози. Одноразовий курс терапії не забезпечить організм фолієвою кислотою на все життя, її треба приймати періодично.