Недоумству завадять фізичні вправи

0
464

Регулярні фізичні вправи на 40% зменшують ризик появи хвороби Альцгеймера (це старече недоумство, яке виявляється передусім у втраті пам’яті. Людина може навіть забути, як її звати), стверджують американські вчені.
Дослідники з Університету Вашингтона говорять, що їхня робота стала досконалим вивченням того, як фізичне навантаження впливає на розвиток слабоумства.
Учені дійшли висновку: що слабша людина, то краще їй стає від занять спортом. Навіть невимушена, проте регулярна розминка дає позитивний результат. Це стосується і людей, вік яких перевищує 65 років.
Голова дослідницької групи доктор Ерік Ларсон заявив, що ризик занедужати на хворобу Альцгеймера різко знижується, якщо тричі на тиждень робити прогулянки по 15 хвилин.
Попередні дослідження зв’язку фізичних вправ і слабоумства не давали однозначної відповіді на це питання.
Упродовж шести років учені досліджували групу з 1740 осіб віком 65 років і старших. На початку цього довгого досвіду в жодного з учасників експерименту не було симптомів слабоумства. До моменту завершення дослідження у 158 осіб з’явилися такі симптоми, 107 з них поставили діагноз – хвороба Альцгеймера.
У людей, які тричі або частіше на тиждень робили фізичну розминку, ризик появи хвороби виявився на 40% нижчим, аніж у тих, хто займався спортивними вправами рідше.
Доктор Ларсон вважає, що фізичні вправи поліпшують роботу мозку, оскільки під час навантажень кров припливає в ті частини мозку, які відповідають за пам’ять. “Навіть якщо вам 75 років і ви ніколи не займалися спортом, почавши робити фізичні вправи, почуватиметеся краще”, – заявив він.
Ребекка Вуд, яка представляє Фонд дослідження хвороби Альцгеймера, заявила, що про користь фізичної розминки свідчили й результати попередніх досліджень. “Чимало досліджень вказували на те, що спортивні вправи поліпшують роботу мозку. Багато вчених вважають: усе, що добре для серця, добре і для мозку”, – заявила вона.
“Це дослідження особливо важливе, оскільки демонструє користь вправ для людей усіх вікових категорій, навіть для тих, кому більш ніж 65 років”, – додала пані Вуд.