Худі люди рідше страждають від мігреней

0
356

Збільшення маси тіла впливає на частоту і важкість нападів мігрені. Такого висновку дійшли вчені під керівництвом Марсело Бігаля за результатами телефонного опитування за участю 3800 осіб, які потерпають від мігреней. Оцінку маси тіла проводили за допомогою визначення індексу маси тіла (ІМТ) – показника, який розраховують зі співвідношення показника маси тіла (в кілограмах) і показника росту (в метрах), зведеного у квадрат.
Серед усіх опитаних 65% становили жінки; середній вік учасників – 38,7 року.
Згідно з отриманими результатами, 51,3% учасників опитування мали нормальний індекс маси тіла (ІМТ 18,5-24,9), 30,6% – надлишкову масу тіла (ІМТ 25-29,9), 10,4% – страждали від ожиріння (ІМТ 30-34,9) та 4,6% страждали від патологічного ожиріння (ІМТ більш ніж 35). Дефіцит маси тіла відзначили тільки в 3,1% учасників, що страждають від мігреней.
За підрахунками вчених із Медичного коледжу Альберта Ейнштейна (Бронкс), люди з великим ІМТ страждали від нападів мігрені частіше, ніж люди з нормальною масою тіла: головний біль упродовж 10-
15 днів на місяць виявили в 4,4% опитаних із нормальною масою тіла, 5,8% – із надлишком маси тіла, 13,6% – з ожирінням, і 20,7% людей, які потерпають від патологічного ожиріння.
Важчі напади мігрені також частіше виникали в людей із підвищеним ІМТ, причому від збільшення ІМТ залежала важкість хвороби. Важкі напади мігрені відчували 53% опитаних із нормальним ІМТ, 57% учасників, які мають надлишкову масу тіла, 59% учасників з ожирінням і 65% тих, хто страждає від патологічного ожиріння.
Надалі дослідники планують провести дослідження, що дасть змогу визначити, наскільки ефективним є зниження ваги для полегшення мігрені в людей, які страждають від ожиріння.
Мігрень є одним із найпоширеніших неврологічних захворювань. Більш ніж 580 мільйонів осіб у світі потерпають від повторних нападів головного болю, що їх нерідко супроводжують порушення зору, світло– та звукоострах, нудота та блювота.