Щоденна загроза

0
342

Те, що ми не бачимо дрібного пороху, ще не означає, що він не завдає шкоди.
Мікроскопічні частки, як-от відходи життєдіяльності пилових кліщів, шерсть домашніх тварин, пилок рослин, спори, бактерії тощо – занадто малі, щоб  побачити їх неозброєним оком. Однак їхній вплив на організм може виявитися згубним, надто якщо людина страждає на алергію чи астму.
Звичайні пилососи також забруднюють повітря. Багато з них насправді тільки погіршують ситуацію. Вони зазвичай не спроможні відфільтрувати мікрочастинки, розмір яких становить 1/300 діаметра людської волосини. “Піднімаючи” такі часточки з поверхні килима, ліжка, меблів (де вони відносно нешкідливі), пилосос видуває їх у повітря, яким дихаємо.
До невидимих ворогів зараховують і цвілеві грибки та пилових кліщів.
Пилові кліщі та цвілеві грибки можна знайти в кожному помешканні. Навіть за умови регулярного та ретельного прибирання постійно утворюються нові часточки пилу й відлущуються лусочки людської шкіри. Кліщі здебільшого харчуються часточками шкіри людини та тварин, а також цвілевими грибками.
Цвілеві грибки є ще однією з причин алергії. Разом із кліщами вони створюють “взаємовигідне товариство”. Грибки склеюють кератинові шкірні лусочки, розпад яких утворює продукти, що забезпечують харчування домашнім пиловим кліщам. Не самі кліщі, а продукти їхньої життєдіяльності містять алергени, що є причиною астми, екземи та запалення слизової оболонки носоглотки. Науковці довели, що тепло й вологість сприяють росту цвілевих грибків.
Пилові кліщі (сапрофіти) – всесвітня гігієнічна проблема. Середній розмір домашнього пилового кліща – 0,2 мм. Близько трьох кліщів могли б поміститися в крапці, що поставимо наприкінці речення. Домашні пилові кліщі живуть близько чотирьох місяців. Упродовж цього часу кліщ залишає екскрементів у 200 разів більше від власної ваги. І відкладає приблизно 300 яєць. Тепер зрозуміло, чому концентрація алергенів у приміщенні доволі швидко збільшується за короткий час.
Усе більше й більше людей піддаються впливу алергійних реакцій. Що ми можемо з цим вдіяти?
Здається, практично нічого. Майже всі причини  алергії знаходяться в навколишньому середовищі. Вплив на людину в ранньому віці висококонцентрованих алергенів домашнього пилу значно збільшує надалі ризик захворювання на такі недуги, як астма й алергія.
Домашні пилові кліщі та продукти їхньої життєдіяльності є однією з найбільш поширених причин алергії. Наші домівки стають сучасними, стандарти домашнього комфорту підвищуються; якісна ізоляція забезпечує постійну температуру в приміщенні й доволі високу відносну вологість. Проте ці умови, дуже приємні для нас, є чудовою передумовою для розмноження домашніх пилових кліщів.
Учені стверджують, що пилові кліщі викликають 25% усіх випадків алергії, 50% всіх астматичних захворювань, 5% населення має алергію на цвілеві грибки. Ці показники говорять самі за себе. Тож варто зважати на застереження науковців!