Активні літні чоловіки ризикують померти передчасно

0
310

Порушення ритми відпочинку і збільшення активної діяльності пов‘язані з високим ризиком смертності серед літніх чоловіків. Експерти Університету Міннесоти перевірили біологічні ритми, рівні робочої і фізичної зайнятості і кількість часу на відпочинок серед трьох тисяч чоловіків, старших 67 років.
Учасникам дворічного дослідження також запропонували носити на зап‘ястках спеціальний пристрій, що відстежує рух протягом 24 годин на добу. Було зафіксовано, що чоловіки, які часто відчували пікові фізичні навантаження, регулярно не висипалися, постійно перебували в стані розумової напруги і мали симптоми хронічної втоми, з великою часто помирали раніше за тих, хто вів спокійніший спосіб життя.
Як говорять лікарі, в пенсійному віці особливо важливо правильно розподіляти час, дотримуватися режиму сну і харчування, не перевтомлювалася на роботі і завжди достатньо відпочивати. Нестача відпочинку може привести до безлічі проблем із здоров‘ям у літніх людей, включаючи втрату пам‘яті, пониження уваги, серцево-судинні порушення, розвиток діабету, ожиріння і депресії. Американські медики відмітили, що чоловіки, які дотримувалися розміреного ритму життя, не працювали і одержували достатньо сну, навпаки мали низький ризик смерті.