Лиховісне сонце

0
386

Процеси, що відбуваються на нашому денному світилі, вивчають не лише астрономи, астрофізики, метеорологи, навігатори, а й медики. І останні дійшли висновку: у помірних кількостях ультрафіолетове випромінення корисне для здоров’я, адже ультрафіолет допомагає організмові засвоювати вітамін D, необхідний для багатьох життєво важливих процесів. Недавнє наукове відкриття засвідчило, що під упливом сонячних променів в організмі виробляється окис азоту, внаслідок чого знижується артеріальний тиск.
Але надмірна дія УФ-випромінення загрожує різними видами раку шкіри, прискореним її старінням, катарактою і навіть онкологічними ураженнями рогівки очей. Крім того, на думку лікарів, УФВ дещо знижує ефективність імунної системи, а це спричиняє активізацію вірусів, у тому числі вірусу простого герпесу, через що і з’являється «лихоманка» на губах.
Особливо вразливі до шкідливої дії УФВ діти й підлітки. Їхня шкіра ніжна і дуже чутлива, тож надмірне перебування дитини на сонці може призвести до раку в дорослому віці.
Обережними слід бути й людям зі світлою шкірою, які більше за інших страждають од сонячних опіків. Тому в них імовірніший розвиток раку.
Ризик ушкодження сонячним промінням очей, передчасного старіння шкіри і послаблення імунітету від типу шкіри не залежить, тому всім без винятку слід улітку поводитись на пляжі обережно.