Росія наркоманізується

0
216

Російська Федеральна служба боротьби із наркотиками б’є тривогу: кількість громадян країни, що помирають од передозування, зросла майже втричі від 2012-го, сягнувши 100 тисяч на рік. Про це повідомило видання «The Moscow Times».
Ольга Мішина, заступник начальника цієї служби, наголосила, що серед найуразливіших категорій — підлітки й діти. Юні росіяни починають «експериментувати» з наркотою у віці 10-12 років, і нині понад вісім мільйонів людей у РФ (лише за офіційними даними) — невиліковні наркомани. Серед 108700 осіб, засуджених 2013-го за скоєння злочинів, пов’язаних із наркотиками, 66 відсотків були віком од 18 до 29 років, а ще 2100 — неповнолітні.
Мішина повідомила також, що досі розслідуються понад 250 тисяч злочинів, скоєних одурманеними людьми, щороку фіксується мільярд фактів продажу відповідних препаратів. При цьому дедалі частіше до наркобізнесу виявляються причетними правоохоронні структури. Посадовець зазначила, що і в збройних силах РФ становище з уживанням задурливих засобів «викликає певне занепокоєння», проте конкретних цифр не наводила.
Зазначимо принагідно, що у проросійських бандформуваннях, котрі безчинствують на українському Донбасі під орудою російських спецслужб, безліч наркоманів та п’яниць.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК