Знайдено причину бездітності?

0
331

Діти, котрі народилися передчасно, в дорослому віці частіше залишаються бездітними. Такого висновку дійшли американські вчені, простеживши долю 1,2 мільйона людей, котрі народилися в Норвегії у період із 1967 по 1988 рік.
За даними досліджень у Медичному центрі при Університеті Дьюка, близько 60 тисяч дітей, народжених у цей період, з’явилися на світ передчасно — на терміні до 37 тижнів вагітності. Згодом хлопчики, котрі народилися на 28-32-му тижні вагітності, ставали батьками на 30% рідше, ніж народжені вчасно. Жінки ж залишалися бездітними на 10% частіше, ніж народжені вчасно.
При народженні на більш ранньому терміні вагітності ризик майбутньої бездітності збільшувався. Хлопчики, котрі з’явилися на світ на 22-27-му тижні, надбавали власне потомство на 76% рідше, ніж народжені у 37-40 тижнів. Дівчатка, що народилися на цьому терміні, залишалися бездітними на 67% частіше, ніж ті, що народилися вчасно, повідомила керівник дослідження Гіта Свамі.
Учені підтвердили, що смертність недоношених дітей на першому році життя вища, ніж у доношених. Та ж тенденція зберігається і в дітей віком від одного до п’яти років, особливо серед хлопчиків, показали результати досліджень.
Нині вчені аналізують причини підвищеної смертності дітей старше одного року, котрі народилися недоношеними. Однак уже тепер зрозуміло, що такі діти частіше помирають у результаті вроджених дефектів і онкологічних захворювань, повідомила Г. Свамі.