Здоров’я майбутньої дитини

0
503

Кожна сім’я, яка мріє про дітей, бачить їх здоровими й щасливими. Ніхто з батьків не представляє своєї дитини такою, що часто хворіє або з природженою патологією розвитку. І це нормально, виношуючи своє дорогоцінне дитя, перебувати в стані радісного очікування. Але… життя − це процес боротьби за здоров’я і щастя, і наскільки ми будемо озброєні необхідними знаннями і навичками в питаннях здоров’я, тим радісніше й успішніше буде наше життя і життя наших дітей.
Вагітна жінка чітко знає, що їй обов’язково потрібно відвідати гінеколога. Проте цей візит варто нанести набагато раніше, і краще − разом із чоловіком. Не менше, ніж за півроку до зачаття, майбутнім батькам настійно рекомендується пройти так зване первинне повне обстеження в медичній установі, яка володіє набором тестів і методик з виявлення різних патологій, інфекцій, паразитів, вірусів, грибкових захворювань, а також аномалій в генетичному „багажі” подружжя.
Загальновідомо, що здоровий спосіб життя важливий завжди, але в цей період він просто необхідний. А це означає − уникати алкоголю, активного і пасивного паління, перейти на режим харчування, який очистить організм від шлаків (не об’їдатися, пити свіжовичавлені соки і 2,5-3 літри очищеної води на добу, вживати рослинну клітковину), а також забезпечити в організмі повноцінну „будівельну базу” для майбутнього плоду. Важливо ввести в раціон більше свіжих овочів, фруктів, якісного білка (морська риба, телятина), біокефір, сир.
Якщо при обстеженні виявиться брак основних мінералів і мікроелементів (до них відносять кальцій, калій, магній, залізо, фосфор, йод, мідь, цинк, хром), то важливо пройти комплексну вітамінно-мінеральну терапію. Вітаміни, мінерали, макро- і мікроелементи не повинні бути синтезовані штучно (тобто не фармпрепарати). Вживайте натуральні морські продукти, трави, овочі, фрукти, а також препарати з натуральної сировини. Це дозволить знизити ризик алергій і розладів травлення у майбутньої дитини.
Повне первинне обстеження майбутніх батьків розумно провести в Інституті педіатрії, акушерства і гінекології (якщо є підозри на ендокринологічні або генетичні проблеми) або в жіночій консультації, у якій вам зможуть надати весь спектр діагностичних послуг. Також має сенс паралельно контролювати стан здоров’я у незалежного діагноста, здатного моніторити загальний стан здоров’я і його зміни під впливом тих або інших речовин, препаратів, продуктів харчування, фізичних навантажень.
Не можна недооцінювати й екологію місця проживання майбутніх батьків. Косметичного ремонту буде цілком досить для позбавлення від скупчення пилу, виявлення цвілі або грибка, які небезпечні для дихальної системи вагітної жінки і її дитини. Потрібно пам’ятати, що навіть незначна антисанітарія, надмірна вологість повітря або, навпаки, підвищена сухість, порушення температурного режиму (норма 20-22 °С) − несприятливі чинники для уразливого здоров’я вагітної й організму новонародженого. Загальновідома перевага натуральних матеріалів: дерев’яні підлога й меблі (особливу увагу зверніть на якість лакофарбних покриттів!), килими і ковдри, постільна білизна, одяг з натуральних волокон (бавовна, льон, батист, віскоза, шовк, фланель, шерсть). До рішення завести домашніх тварин потрібно віднестися украй зважено, оскільки вони можуть виявитися не тільки алергенним чинником, але й джерелом інфекцій. Наприклад, інфікування матері до або під час вагітності токсоплазмозом приводить до природженого токсоплазмозу у дитини. Готувати і зберігати їжу потрібно в новому, продезинфікованому посуді (не хлором); внутрішню пластмасу холодильника потрібно дезинфікувати не рідше за один раз на місяць щоб уникнути появи на ній цвілевих грибків.
Неприпустимо використовувати в їжі залежані продукти, тим більше, овочі, що підгнили або цвілі, фрукти, хліб. Навіть очищені від уражених ділянок вони є носіями бактерій гниття і невидимих неозброєним оком спор цвілі. Фрукти й овочі потрібно не тільки мити, але й обдавати кип’ятком, а після зчищати шкірки і видаляти плодоніжки, кочережки (оскільки саме в них скупчується основна маса нітратів).
Важко переоцінити якість питної води, адже рідина, образно кажучи, омиває кожну клітинку нашого організму. Пити і готувати їжу слідує тільки використовуючи відфільтровану воду, причому фільтри бажано міняти в 2 рази частіше, ніж пропонується в інструкції фільтруючого пристрою. Якщо ви купуєте воду, то вона повинна бути збалансованій мінералізації, і зберігати її слід в скляній тарі
У період вагітності важливо: проводити регулярні перевірки достатності гормонів і відсутності інфекцій, щоб уникнути переривання вагітності; контролювати наявність в організмі матері мінералів і вітамінів, уникати спеціалізованих дієт, роздільного живлення, моноживлення, щоб плід не виявився анемічним, недорозвиненим; практикувати повноцінну фізичну активність аж до 9-го місяця.
Розроблена велика кількість методик і інструкцій, що регламентують поведінку майбутньої мами, у кожній жіночій консультації лікар може дати ряд відповідних рекомендацій. Безумовно, варто уважно віднестися до накопиченого професійного досвіду гінекологів, акушерів, педіатрів, ендокринологів і інших фахівців, проте слід пам’ятати, що не можна сліпо покладатися виключно на думку окремого лікаря. За ваше здоров’я і здоров’я вашої дитини несете відповідальність саме ви, батьки, тому читайте, консультуйтеся, діагностуйтеся і постійно аналізуйте отриману інформацію. Ви повинні чітко усвідомлювати доцільність усього, що робите, особливо пов’язаного з медикаментозним втручанням і медичними процедурами, а також із вашим власним способом життя. Пам’ятайте, усе, що ви зробите, і все, чого ви не зробите, найбезпосереднішим чином відіб’ється на людині, якій ви дасте життя.