Комп’ютер – шкідник?

0
340

Здається, без комп’ютера сучасній людині не вижити. Комп’ютерна цивілізація узалежнила нас від сірих моніторів без нашої згоди. Проте наскільки це безпечно для нашої психіки та тіла?
Під час роботи монітора виникає значне електромагнітне випромінювання, яке призводить до того, що навколо нас з’являються позитивні електричні заряди (позитивні іони). Не варто плутати їх із негативними – тими, які утворюються в атмосфері після грози, на морському березі або високо в горах. Проте й негативні, й позитивні іони під час дихання потрапляють у легені, а потік крові розносить їх по всіх тканинах організму, змінюючи електричні заряди клітин. Тому часом ми страждаємо від безсоння, тривоги, дратівливості, посиленого серцебиття, в нас послаблюється імунітет.
Щодо можливих небезпек, пов’язаних із роботою з комп’ютером, то найпершою є вплив на зір. Зображення на екрані постійно блимає. Щоб його розглянути, ми надовго фіксуємо погляд в одній точці та рідко моргаємо, очні м’язи стомлюються, ніжна слизова пересихає, очі червоніють, запалюються та болять. Абсолютно в усіх через чотири години безперервної роботи з комп’ютером з’являється легкий біль в очах або відчуття «піску під повіками». Щоб зменшити випробування власного зору, потрібно встановити монітор на відстані 70-80 см від обличчя, трохи нижче від рівня очей та відрегулювати. У жодному разі не можна працювати з комп’ютером у темноті чи в яскраво освітленій сонцем кімнаті.
Проте найбільше суперечок – щодо впливу комп’ютера на здоров’я жінки. Наразі світова наукова спільнота вивчає це питання, але траплялися випадки, коли захворювання стало наслідком роботи з комп’ютером. Науковці досі не довели згубного впливу комп’ютера на здоров’я людини, а особливо жінки.
До речі,  вплив комп’ютерного випромінювання не є шкідливим. Лише вагітним жінкам не варто зловживати роботою з комп’ютером, оскільки вони становлять групу ризику.
Цікаво, що з наукового погляду кактус, поставлений біля монітора, здатний захистити вас від електромагнітного випромінювання приблизно настільки ж, як покладена на сидінні автомобіля квітка – від викрадача. Хоча кактус справді любить випромінювання й добре росте поблизу його джерел, надто якщо на рослину падає світло.
Побутує також думка, що від роботи з комп’ютером в організмі людини виникають алергічні реакції – висипи на шкірі, почервоніння. Щоб перестрахувати себе від таких ситуацій, радимо ретельно прибирати своє робоче місце, протирати стіл вологою ганчіркою, частіше провітрювати кімнату.