З мігренню жарти кепські

0
489

Мігрень, або ж гемікранія, — захворювання, що характеризується нападоподібним, часто однобічним головним болем різної інтенсивності, періодичності та тривалості, який супроводиться вегетативними порушеннями, інколи перехідними вогнищевими неврологічними симптомами.
Від мігрені страждає 14 відсотків людства, вона посідає сьоме місце серед причин непрацездатності. Тим часом більшість людей уважають її «дрібницею» (поболить — та й минеться) і воліють лікувати самотужки, ковтаючи анальгетики та нестероїдні препарати. Є відомості, що майже чверть пацієнтів зловживає ліками. Внаслідок цього мігрень не минається, а на додачу до неї виникає інший головний біль — абузусний, викликаний надміром анальгетиків. Слід усвідомити: мігрень, як і будь-яку хворобу, необхідно лікувати, і для цього існують певні препарати. Але призначити їх повинен медик-фахівець, попередньо поставивши відповідний діагноз. Важливо, щоби пацієнт принаймні запідозрив у себе мігрень. Її характерні риси такі: тривалість нападу — від чотирьох годин до трьох днів; частота нападів — один-два рази на місяць; біль має пульсуючий характер і посилюється при фізичному навантаженні; біль супроводжується нудотою або блюванням; гучні звуки чи яскраве світло спричиняють роздратування. Про все це потрібно розповісти лікареві.
Помилково є вважати, що мігрень зумовлюють спазми судин. Насправді це лише перший етап нападу, а потім відбувається надмірне їх розширення. І це теж провокує появу болів.