Кальцій і зуби

0
383

Для діагностики і лікування пародонтиту надзвичайно важливо знати, які інші захворювання має людина. Наприклад, захворювання шлунково-кишкового тракту (коліти, виразкова хвороба шлунка) порушують засвоєння кальцію в організмі та нормалізацію постачання корисних речовин у всі органи і тканини, у тому числі й альвеолярний гребінь. У разі захворювань кишківника відбувається вимивання кальцію з кісток і зубів.
Важливим органом, що контролює рівень кальцію в організмі, є щитоподібна залоза. Отже, порушення її функцій теж спричиняє низку стоматологічних захворювань.
Тканини пародонта дуже чутливо реагують на гормональні зміни в організмі. Активний процес розсмоктування альвеолярного гребеня спостерігається у жінок 45-50 років у зв’язку з передклімактеричним станом. Чітко вираженого запального процесу не спостерігається, проте зуби починають розхитуватись і на тлі дефіциту естрогенів (жіночих статевих гормонів) відбувається процес розсмоктування кісткових тканин.
Жінки втрачають надзвичайно багато кальцію у період вагітності і вигодовування дитини. Американці навіть стверджують, що у вагітних жінок з 2 по 8 місяць вагітності обов’язково з’являються пародонтальні зміни, які потребують негайного місцевого лікування. Інакше є ризик народити дитину передчасно, оскільки постійне запалення у ротовій порожнині спричиняє розвиток значної кількості простагландинів, які стимулюють скорочення м’язів і вихід плода назовні.
Людині потрібно споживати не менше 100 г кальцію на добу, а під час вагітності і лактації – 150 г. Насправді ж люди вживають третину чи, в кращому випадку, половину норми.
Як відомо, засвоєння кальцію в організмі має відбуватись за допомогою вітаміну D3. Внаслідок різноманітних захворювань нирок припиняється вироблення цього вітаміну, і кальцій не засвоюється організмом.