Люди із симптомами депресії часто страждають від соматичних захворювань

0
454

Результати дослідження показали, що понад 30% людей, які страждають на депресію, були схильні до ризику занедужати мінімум на одне соматичне захворювання, як, наприклад, артрит або артроз.
Науковці з Університету Базеля і Рурського університету проаналізували дані понад 14 тисяч людей. Виявилося, що найбільш тісний зв’язок був виявлений між депресією й дегенеративними та запальними захворюваннями суглобів, такими як артроз і артрит.
Експерти пояснили, що при подібних запаленнях організм виділяє хімічні речовини, потрапляння яких у кров й уражені тканини викликає почервоніння і печіння. Відбувається стимуляція нервів, що призводить до виникнення больових відчуттів.
Соматичні захворювання, тобто тілесні, визначаються на противагу психічним захворюванням. До цієї групи захворювань відносять недуги, що зумовлені зовнішнім впливом або ж внутрішніми порушеннями роботи органів і систем, які не пов’язані з психічною діяльністю людини. У цілому значна частина хвороб є саме соматичними, приміром усі травми і генетичні спадкові хвороби.