Розроблено пластир, що може замінити ін’єкцію

0
494

Було б надзвичайно чудово, якщо б лікарі припинили тикати в нас шприцами з голками, адже чимало дорослих людей страшенно боїться уколів. Навіть більше, ніж діти. Але тепер є один досить перспективний спосіб доставити вакцину в кров людини без усіляких проколів шкіри і хворобливих відчуттів. Це — особливий пластир, який розробила інженер-біомедик Кася Савицька з Нью-йоркського університету Стоуні Брук.
При нормальних умовах шкіра людини погано пропускає великі молекули. Тому Кася придумала спосіб, як подолати цей розумний біологічний бар’єр. У лабораторії свого університету Кася деякий час досліджувала абсорбент полівінілпіролідон, здатний буквально витягати рідину з людської шкіри.
Справа в тому, якщо на зневоднену шкіру нанести будь-який препарат, то її широко розкриті пори легко впустять його всередину в обхід природного захисту.
Протягом кількох років Кася удосконалювала цей процес, поєднуючи полімер з різними вакцинами. У підсумку вона розробила пластир, який дозволяє шкірі вбирати молекули у 250 разів більше, ніж ті, які вона здатна поглинути у звичайних умовах. Це дійсно дуже важливе досягнення для медицини, адже у світі нині вистачає проблем, пов’язаних із вакцинацією людей від небезпечних захворювань.
Переваг у диво-пластирів чимало. Один лише факт, що вони досить компактні і можуть зберігатися без спеціальних холодильників аж до 8–10 тижнів, уже робить їх незамінними в умовах спекотних африканських країн. Чи слід говорити про те, що людина не має жодних больових відчуттів у той час, як вакцина всмоктується в її шкіру і потрапляє у кров.
Кася Савицька вже отримала золоту медаль і головний приз у розмірі 15 тис. доларів у рамках конкурсу винахідників. Зараз вона чекає, коли патентне бюро оформить її розробку належним чином, адже до неї в чергу вишикувалися представники різних фармацевтичних компаній, які готові вивести її ідею на міжнародний рівень.