Якщо без скальпеля не обійтись…

0
351

Мало кому Бог дає прожити життя без хірургічного втручання. А якщо в цьому пощастить, то вже з кимось із родичів обов’язково доведеться звернутися до хірурга, а то й провести тяжкі дні й тижні в лікарні, доглядаючи близьку людину. Тому підготовка до операцій і післяопераційний догляд вимагають від хворого та його близьких певних знань, умінь і терпіння. Гадаю, це буде корисно знати всім.
Передусім підготуйтеся морально. Отже, якщо лікар пропонує операцію і пацієнт погодився на неї, то найперше, що треба зробити, – постаратися заспокоїтися. Всім. Насамперед рідним, оскільки від їхньої дбайливої участі багато в чому залежить результат лікування. А пацієнтові потрібна зібраність і старанність для підтримки палатного лікаря і хірурга. Не забувайте, що зайве хвилювання – це, по суті, емоційний стрес, який може спричинити загострення всіх хронічних «болячок», тобто дестабілізувати організм.
Найбільш наочно це виявляється порушеннями з боку серцево-судинної системи. Потужний і тривалий викид гормонів кори надниркових залоз у разі нервозних станів різко знижує опірність організму до операційної травми. Тривалий нервозний статус може призводити до соматичних змін, аж до зміни дії лікарських препаратів. Ви маєте повірити в благополучний результат операції і всього курсу лікування. Значення такої психологічної підготовки неоціненне.
Не варто різко змінювати повсякденний ритм життя, поведінку й звички. Багато лікарів, наприклад, категоричні противники «кидання куріння» напередодні операції. Цим не завадило б зайнятися раніше – за 3-4 місяці до операції. Адже будь-яка зміна (навіть і позитивна) спочатку спричинює стрес. Тож потрібен час, аби організм адаптувався до нових умов існування.
Від інших шкідливих звичок треба також рішуче відмовитись. Алкоголь і токсини можуть значно змінювати вплив ліків, призводячи до абсолютно непрогнозованих результатів і побічних дій. Харчування має бути повноцінним, з підвищеним вмістом білків, вітамінів, мікроелементів, енергетично цінних компонентів (звичайно ж, з урахуванням показань і протипоказань основної і супутніх патологій). По можливості, необхідно вести активний спосіб життя – прогулянки, фізичні вправи. Таким чином буде здійснено відповідне тренування організму перед майбутнім серйозним випробуванням.