Спекотно!

0
362

Супутниками спеки вважаються сонячний і тепловий удари. Значне перегрівання організму супроводжується порушенням водно-електролітного обміну, циркуляторними розладами, периваскулярним та перицелюлярним набряками, дрібнокрапковими крововиливами в мозок. А це призводить до втрати свідомості з можливими негативними наслідками. Тому зверніть увагу на такі симптоми: загальна слабкість, розбитість, головний біль, запаморочення, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота, гіперемія шкірного покриву, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла, загальмований психічний стан або психомоторне збудження, втрата свідомості, іноді виникають судоми.
Усі ці симптоми свідчать про те, що розвивається загроза для життя. У дітей грудного віку частішають при цьому диспепсичні розлади (блювота, діарея), температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, загальний стан швидко погіршується, свідомість затьмарюється, виникають судоми, кома.
ЩО РОБИТИ?
Хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити доступ свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.
Якщо після проведених заходів стан хворого не поліпшився, необхідно викликати швидку медичну допомогу.
ПОРЯТУНОК ОД СПЕКИ
Пекуче сонце та гаряче повітря негативно впливають на людський організм.
Тому:
1. Не зловживайте сонячними ваннами! Найкориснішим вважається час для їх приймання – до 11-ї ранку та після 17-ї.
2. Особам літнього віку і тим, хто вживає певні ліки (наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати), варто обмежити перебування на сонці.
3.  З малюками краще гуляти у затінку і час від часу зволожувати їхнє тіло вогкою хустиною.
4. Обов’язково постійно підтримуйте належний водний баланс: випивайте за добу не менш як три літри рідини. Найкраще – воду із соком лимона або квас (від солодкої води може підвищитись артеріальний тиск).
5. Холодне пиво вживати небажано – воно збільшує навантаження на серце. А загалом, вживати міцні алкогольні напої у спеку категорично протипоказано, тому краще відмовитися від масових святкувань.
6. На ніч бажано пити відвар м’яти – він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнюючим засобом.
7. Добрий порятунок у спеку – кондиціонер. А якщо його немає, то спробуйте завішувати вікна мокрими простирадлами.