Для кращого подиху вживайте йогурт або кефір

0
375

«Наступного разу, коли ви захочете скористатися зубною пастою або м’ятними цукерками для того, щоб видалити неприємний запах з рота – спробуйте вжити несолодкий йогурт або кефір», – радять учені.
Дослідники із Тсуруми, університету в  Йокогамі в Японії, виявили, що вживання простого «живого» йогурту, багатого Streptococcus thermophilus і Lactobacillus bulgaricus (латинські  назви бактерій),   зменшує рівень сульфіду водню, що є головним складовим поганого запаху з рота.
Дослідники дали двадцяти чотирьом добровольцям ідентичні інструкції з гігієни ротової порожнини, дієті й уживанню медикаментів. Їх попросили втриматися від уживання йогурту й іншої їжі, що містить стрептококи й лактобацили протягом двох тижнів.
Після цього дослідники взяли зразки слини й нальоту з язика добровольців, для виміру рівня бактерій і  інших складових, що зумовлюють запах, у тому числі сульфіду водню.
Протягом другої половини дослідження добровольці двічі на день вживали по 90 грамів йогурту протягом шести тижнів. Зразки засвідчили, що до кінця шостого тижня рівень сульфіду водню впав на 80% у порівнянні зі зразками, взятими в добровольців, у яких був поганий запах.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК