Мак – магічна квітка

0
857

Її використовували знахарі, нею ж боролися проти злих чар. Щоб злі очі й руки не заподіяли нічого лихого родині, господині збирали мак-самосійку, висушували його й обсипали насінням помешкання з усіх боків чи хоча б поріг. Бо вірили, що тоді в хату не поткнеться жодна відьма.
„Полювали” за диким маком і ті жінки, які хотіли, щоб у їхній оселі лунав дитячий сміх. Тільки от збирали вони не насіння, а пелюстки маку, висушували і готували такий засіб: 2 ст. л. пелюсток залити 200 г меду. Надвечір з’їсти ½ ч. л. суміші і стільки ж дати своєму чоловікові. Або ж можна розтерти сушені пелюстки на порошок і вживати відвар (1 ч. л. порошку на 1 склянку окропу, настояти до охолодження, пити впродовж дня). Цей порошок корисний і тим, хто страждає від хвороб шлунка.
Для поповнення організму вітаміном Е, що міститься у цій рослині (ось вам і розгадка магічного впливу маку на статеву сферу), можна використовувати макову настойку. Настояти 1,5 ст. л. сухих пелюсток маку в 1 склянці горілки впродовж 7 днів. Процідити, пити щовечора по 25 крапель, доки вистачить настоянки.