Частота серцевого ритму допоможе передбачити ризик діабету

0
256

Під час нового дослідження науковці виявили зв’язок між серцевим ритмом і діабетом. На їхню думку, шляхом оцінки частоти серцевого ритму можна визначити ризик розвитку цукрового діабету в людини.
У дослідженні взяли участь понад 73 тисячі дорослих китайців. Протягом чотирьох років за випробовуваними велося спостереження. Учені встановили, що більш високий темп серцевого ритму пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету. Також фахівці виявили, що прискорений серцевий ритм був пов’язаний з порушеннями рівня глюкози натщесерце, що також підвищувало ризик розвитку діабету.
Згідно з підрахунками дослідників кожні додаткові 10 ударів серця на хвилину були пов’язані з підвищенням ризику розвитку діабету на 23 відсотки. Аналогічний ефект має і набір кожних додаткових трьох кілограмів зайвої ваги.
Експерти вважають, що перевірка серцевого ритму може слугувати доклінічним маркером або фактором ризику розвитку діабету. Дослідження опубліковане в the International Journal of Epidemiology.