Електрокардіографія

0
845

ЕКГ — найпоширеніший метод перевірки серцевої діяльності. Під час ЕКГ реєструються електричні імпульси, що виникають у серці. Ця інформація записується на спеціальний папір у вигляді особливого зубчастого графіка. Дивлячись на нього, кардіолог може зрозуміти: чи в нормі частота серцевих скорочень і ритм серця; чи є зміни, котрі вказують на те, що серце зазнає кисневого голодування, тобто його кровопостачання недостатнє; чи спостерігається гіпертрофія (потовщення) якихось відділів серця.
Хоча ЕКГ — найбільш призначуване обстеження в кардіології, у ряді випадків воно не інформативне. Так, за стандартною електрокардіограмою неможливо судити: як часто виникають збої ритму серця, за яких умов вони з’являються; в яких місцях звужені артерії, котрі живлять серце; який об’єм серцевих порожнин, чи є в них тромби; з якою силою серце викидає кров у судини.
Для всіх цих цілей застосовуються інші діагностичні методи, хоча, перш ніж дати на них направлення, лікар може зажадати зробити ЕКГ.
До речі, перший прилад для ЕКГ створив 1906 року фізіолог із Нідерландів Віллем Ейнт-говен. 1924 року він отримав за це Нобелівську премію.