Небезпечні антибіотики

0
477

Часте використання цих препаратів задля збільшення поголів’я свійських тварин викликає збільшення кількості небезпечних бактерій, стійких до цих ліків. Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) оголосило про новий план поступової відмови від застосування певних антибіотиків у продовольчому ланцюгу.
Ці препарати слід використовувати тільки за медичними показаннями, заявило FDA. Уряди багатьох країн вважають, що резистентні до протимікробних ліків бактерії становлять велику загрозу людству, зокрема сфері охорони здоров’я.
Багато антибіотиків, які дають тваринам, також застосовуються для лікування людей. Хвороби, спричинені бактеріями, стійкими до медикаментів, найімовірніше, будуть смертельні для людини, заявляє FDA. Звіт, оприлюднений раніше, показав, що 81 відсоток сирого фаршу з індичатини був забруднений резистентними бактеріями. Стійкі до антибіотиків мікроби виявилися у приблизно 69 відсотках свинячих відбивних, 55 відсотках яловичого фаршу та 39 відсотках курятини.
Антибіотики, як відомо, додають у корм худобі та птиці для запобігання хворобам, а також як стимулюючий засіб. Загалом 2013 року для потреб тваринництва було закуплено 29,9 мільйона фунтів антибіотиків, і лише 7,7 мільйона фунтів з них не становлять небезпеки для людей.
Один зі співавторів проекту д-р медицини Гейл Гансен заявив: «Ситуація нездорова вже в тому сенсі, що тварин годують антибіотиками, аби не хворіли, але разом із тим додають антибіотики і в корми, і у воду, щоби тварини швидше росли. Однак якщо підтримувати худобу здоровою можливо, лише застосовуючи ліки, то слід переглядати систему». Адже людина не приймає антибіотики для профілактики, виходячи на вулицю, іронічно зазначив д-р Гансен.