Чорний, гіркий, цілющий

0
247

Учені в усьому світі дедалі частіше говорять про корисність справжнього гіркого шоколаду, в якому найбільше какао. Саме в ньому повно флавонів — натуральних поліфенолів какао-бобів. Вони перешкоджають утворенню тромбів у судинах не гірше за варфарин. Це — серйозна заява американських учених зі знаменитого Університету ім. Джона Хопкінса. Тромби — головна причина інфарктів та інсультів. Тож не виключена ймовірність, що в недалекому майбутньому, відвідавши лікаря, можна буде отримати рецепт: «Уживати вранці та ввечері по 15-20 грамів чорного гіркого шоколаду, який містить не менше 70% какао».
До речі, після 40 років такий припис дуже актуальний, бо в цьому віці ризик тромбозу зростає. А на сердечників цей засіб справлятиме комплексну дію: вже тепер доведено, що чорний шоколад ще й знижує тиск, зменшує вміст шкідливого холестерину і благотворно впливає на глюкозу крові (певна річ, якщо в ньому немає цукру!). Останнє зауваження дуже важливе, адже діабет II типу часто супроводить хвороби серця і гіпертонію, різко погіршуючи прогнози при цих недугах. Купити цілющий шоколад сьогодні можливо, деякі фірми виробляють навіть продукт із умістом 90% какао. Що вищий цей відсоток і що менше цукру, то корисніший шоколад.
А ще в чорному шоколаді є серотонін, який не дає розвиватися депресії, фенілетиламін, т. зв. «речовина оргазму», і анандамід, який діє приблизно так, як відомий «екстазі», тільки без жодної шкоди. Прагматичні медики вбачають у цих компонентах медикаментозний потенціал і рекомендують гіркий чорний шоколад при іпохондрії, пригніченому стані, синдромі хронічної втоми, а також під час передменструального синдрому в жінок.