Знайдена причина залежності від сигарет і спиртного у підлітків

0
556

Переважно причиною залежності є відхилення у психіці дітей. Такого висновку дійшли вчені Колумбійського університету США.
Провівши дослідження, яке полягало у спостереженні за чотирма тисячами школярів віком від 15 до 18 років, науковці виявили, що зазвичай залежні діти мають психічні відхилення різного роду і різного ступеня.
Серед досліджуваних підлітків у 49 відсотків спостерігалися психічні проблеми, ще у восьми — легкі порушення. Водночас 48 % дітей були повністю здорові. Тих, хто іноді вживає алкоголь, виявилося 39 %, тютюн — 9 %, марихуану — 7 %. Постійно вживали алкоголь, сигарети або «травичку» тільки два відсотки дітей. У переважної більшості з них виявилися проблеми з психікою і сприйняттям суспільства.
Проблеми з однолітками, гіперактивність у повсякденному житті, постійно погана поведінка — перші ознаки того, що дитина активно вбиває своє здоров’я.
Учені визнають, що до винаходу рецепта усунення залежностей ще далеко, але визначення факторів, які впливають, дозволить більш плідно працювати в цьому напрямі.