Трави від гіпотонії

0
545

У засобах масової інформації часто зустрічаються рекомендації щодо лікування гіпертонії. А як полегшити стан гіпотонікам — людям, схильним до зниженого артеріального кров’яного тиску?
Народна медицина має широкий спектр засобів від гіпотонії. Зазвичай це лікарські рослини та препарати з них. Зокрема, аїр тростиновий, який у народі називають лепехою, татарським зіллям. Корінь рослини заготовляють навесні чи восени. Водний відвар уживають від різних недуг, а також від гіпотонії як тонізуючий засіб.
Зарадити недузі допомагає і така відома городня культура, як пастернак. Відвар і свіжий сік коренеплоду застосовують для підвищення апетиту, загального зміцнення організму.
Бобівник трилистий, більше знаний як вахта трилиста, належить до універсальних засобів народної медицини. Без нього не обходиться приготування більшості лікувальних зборів. Відвар коренів вживають і для підняття загального тонусу організму.
Пижмо звичайне хоч і знане в основному як жовчогінний та протиглисний засіб, однак у малих дозах підвищує тиск крові. Із лікувальною метою використовують суцвіття.
Останнім часом дедалі більшої популярності набуває ехінацея пурпурова, яка прийшла до нас із Північноамериканського континенту. Заготовляють квітки й 3-5-річні корені. Спиртові настоянки та відвар використовують для стимулювання нервової діяльності та загального зміцнення організму.
При гіпотонії можна приготувати трав’яні збори.
1. Аїр тростиновий (корінь), бобівник трилистий (корінь і листки), пижмо звичайне (квітки), левзея (корінь) — усе в рівних частинах.
2. Левзея (корінь), ехінацея пурпурова (корінь), зозулинець чоловічий (бульби), пижмо звичайне (квітки) — у співвідношенні 3:3:4:2.
3. Аїр тростиновий (корінь), бобівник трилистий (корінь і листя), ехінацея пурпурова (корінь), пижмо звичайне (квітки) — у співвідношенні 2:2:3:1.
Відвар зборів: одну-дві столові ложки суміші трав заливають трьома склянками води, увечері кип’ятять 10-15 хвилин на слабкому вогні, ніч настоюють. Випивають за три прийоми до їди впродовж дня. І так один-два місяці. Можна лікуватися й однією із цих трав, тоді відвар готують так: столову ложку сировини заливають трьома склянками води. Вживають через день упродовж місяця.
Одночасно з прийомом відвару при гіпотонії буде корисний квітковий пилок: столову ложку розводять у півсклянці теплої води, п’ють раз на день після їди упродовж місяця.
Допомагають чаї, кава та какао, які ліпше пити по склянці вранці, аби нормально засинати. За два-три дні варто робити перерву.
Хворим на гіпотонію потрібно споживати калорійну їжу, дотримуючись міри лише щодо солодкого й солоного. В меню частіше мають бути печінка, фруктові соки. А півсклянки соку з моркви та буряка варто приймати один-два рази на день після їди. Доцільно також випивати натще склянку води, в якій розведено дві столові ложки яблучного оцту чи лимонного соку та столова ложка меду.
Любов САЛІЙ,
фітотерапевт.