Малюк — не акробат

0
337

Сучасні батьки у вихованні малих дітей часто дотримуються новомодних течій. Вони вважають, що для їхнього малюка корисні динамічна гімнастика, майже акробатика, з численними підкиданнями, розкручуваннями та переворотами. Можливо, в майбутньому ваша дитина й стане видатним акробатом або випробувачем парашутів.
Але дані психологічних досліджень свідчать, що стійким результатом таких занять є насамперед цілковита відсутність страху перед висотою та падінням, прагнення стрибнути донизу з великої висоти. Серед дітей, із котрими дорослі займалися динамічною гімнастикою, — високий відсоток травм і смертей унаслідок вистрибування з балконів та вікон багатоповерхових будинків.
Крім того, надмірні навантаження на кістково-м’язову систему можуть спричинити потовщення зв’язок та сухожилків суглобів, що призводить до обмеження їхньої рухливості, зниження гнучкості хребта, порушення просторової орієнтації. У давнину в деяких народів, застосовуючи підкидання дітей (уже з немовлячого віку) угору, виховували безстрашних канатохідців, які могли ходити по линві на великій висоті і не боялися впасти й розбитись.
Певна річ, ніхто не заперечує проти гімнастики для малюків і навіть немовлят. Але в усьому потрібні розумна міра і обов’язкова консультація з педіатром.