Печія

0
216

Печія – поширений симптом. Так само, як і сода – поширений “народний” засіб від нього. І так само небезпечний – за швидким “одужанням” настає серйозний розлад механізмів, які спричиняють печію. Гомеопатичні ж засоби нормалізують біохімічні процеси, які “відповідають” за секрецію шлункового соку.
Нукс воміка показана людям, які завжди поспішають, чоловікам, які часто гніваються і дратуються, хворим, у яких печія – лише один з численних розладів шлунково-кишкового тракту.
Ірис – для тих, у кого печія супроводжується надмірним слиновиділенням. Якщо печія виникає у людей зі зниженою кислотністю шлункового соку (трапляється і таке) і це супроводжується явищем метеоризму, рекомендовано карбо вегітабіліс (здуття в ділянці шлунка), лікоподіум (здуття нижче пупка) чи хіну (здуття всього живота).
Якщо вас непокоїть нудота, з’ясуйте, чому вона виникла. Огріхи харчування? Тоді вам потрібна нукс воміка. Якщо при цьому язик вкритий нальотом – антимоніум курдум, якщо ж він чистий – іпекакуана. Гіркота в роті може бути ознакою порушення функції печінки. Тоді вона виникає між прийомами їжі і вам допоможе хелідоніум. Якщо гіркота виникає епізодично -вживайте кардуус маріанус. Якщо ж причиною гіркоти є проблеми зі шлунком (скажімо, знижена кислотність) – вам допоможе пульсатила.
Наталія СІМЕОНОВА,
кандидат медичних наук