Майже Термінатор

0
380

Дослідники з Університету Глазго створили електронний пристрій, який дозволить повернути зір мільйонам людей.
Імплантат, здатний виконувати функції сітчастої оболонки ока, діє за принципом світлочутливого датчика цифрової камери. Керівник групи дослідників доктор Матісон стверджує, що пристрій візьме на себе функції світлочутливих клітин сітківки. Як відомо, ці клітини гинуть при таких захворюваннях, як вікова макулярна дегенерація та прогресуюча дегенерація сітківки. Тільки у Великобританії нараховується близько мільйона хворих із таким діагнозом.
Пристрій буде складатися з детектора зображення (він мусить уловлювати світлові сигнали і перетворювати їх на електричні імпульси) і декількох сотень мікроскопічних електродів (їхня задача — передавати імпульси на зоровий нерв). Хірургові вистачить години для того, аби вживити витвір електронного мистецтва в око пацієнта, а колись сліпа людина відразу після операції зможе бачити.
Розподільна здатність дослідного зразка штучної сітківки складає 100 пікселів, однак найближчим часом розробники планують збільшити цей показник до 500 пікселів, і тоді імплантат дозволить сліпим людям без сторонньої допомоги ходити по вулиці та розрізняти обличчя перехожих. Винахідники планують запустити пристрій у серійне виробництво протягом найближчих п’яти років і сподіваються, що попит на імплантат буде високим. Водночас розробники поки відмовляються назвати приблизну вартість такої послуги — відомо лише, що вона коштуватиме не одну тисячу фунтів.