Засиджуватись не варто

0
483

Сидячий спосіб життя вдвічі частіше призводить до передчасної смерті, ніж ожиріння, з’ясували британські дослідники з Кембриджського університету.
Фахівці відзначили, що можна значно знизити цей ризик, якщо виконувати ряд фізичних дій. Наприклад, навіть коротка, 20-хвилинна, піша ходьба щодня ефективна для запобігання передчасній смерті. Однак усе це лише мінімальні навантаження, а рекомендується рухатись більше. Висновки вчених були зроблені на основі спостережень за 334 тисячами осіб протягом 12 років.
Згідно з підрахунками дослідників, із 9,2 мільйона смертей щороку серед європейських чоловіків і жінок 337 тисяч пов’язані з ожирінням і вдвічі більше зумовлено сидячим способом життя.
Попередні експерименти вже засвідчили: хвороба серця та рак пов’язані з нестачею фізичної активності. Відмова від рухливості збільшує ризик передчасної смерті з будь-яких причин на 7,35 відсотка протягом періоду спостереження. Тоді як від наявності індексу маси тіла на рівні ожиріння цей ризик зростає на 3,66 відсотка.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК