Чого і скільки

0
240

Дієтологи всього світу сходяться на думці: щоби зберегти здоров’я, треба щодня з’їдати не менше п’яти порцій овочів та фруктів.
Одна порція — це 80 грамів. Стільки важить одне середнє яблуко, огірок, помідор, груша. Для маленьких плодів, таких, як слива, на порцію припадає два плоди, вишень — чотири. Одна склянка соку дорівнює одній порції.
НАВІЩО НАМ СУП?
У нас заведено починати обід із супу або борщу. Рідка перша страва, певна річ, корисна (якщо не «перевантажена» жиром!), швидко засвоюється і не вадить органам травлення. Але багато сучасних дієтологів радять їсти на обід лише сам суп чи борщ — пісний, овочевий або на легенькому курячому бульйоні, але без другої страви. Можна доповнити дієтичними хлібцями з цільного зерна (в них багато харчових волокон). Тільки супу буде достатньо, щоби відчути ситість.
Дієтологи рекомендують також їсти 5-6 разів на день невеличкими порціями (так зване роздрібне харчування). Тож звичний обід, де є перша й друга страви, ліпше з’їсти у два прийоми з різницею в кілька годин. Такий підхід допоможе впоратись із голодом упродовж дня, а також пострункішати і навчитись контролювати свій раціон.
МАКАРОНИ, ВОНИ РІЗНІ
Дієтологи слушно вважають, що макаронні вироби з твердих сортів пшениці корисніші за інші. Тут дається взнаки відмінність між простими і складними вуглеводами. Будь-який вуглевод в організмі перетворюється на цукор, різниця лише в тому, як швидко це відбувається. Ліпше вибирати складні вуглеводи, бо після їх споживання немає різкого підвищення рівня глюкози в крові і енергія з їжі повільно й поступово підживлює вас. Макарони з твердих пшениць — це саме складні вуглеводи.
У випадку з простими вуглеводами (вони містяться в макаронах із м’яких сортів пшениці) все відбувається навпаки: різко підвищується рівень цукру в крові навантаження на підшлункову залозу сильно збільшується, що негативно позначається на стані цього органа. При надходженні простих вуглеводів в організм ви спочатку відчуєте різкий приплив сил та енергії, які так же швидко покинуть вас, лишивши почуття слабкості й апатії.
Тож висновок очевидний: вибирайте макарони з твердих пшениць. Дивіться також, щоб у складі не було нічого зайвого — тільки борошно і вода.