ТАКЕ ЗНАЙОМЕ ВІДЧУТТЯ heartburn

0
362

Пекуче відчуття у стравоході та “під ложечкою” в медицині називають печією. Такі відчуття бувають у кожного.
Статистика свідчить, що в Україні від печії страждають близько 60% чоловіків і 64% жінок, причому відповідно близько 11% і 15% відчувають її часто або постійно.
Серед більшості людей побутує помилкова думка, буцім печія – це цілком нормальне та природне явище, і позбутися її не складно. Одна чайна ложка соди на склянку кип’яченої води – та й по всьому. А ще рекламують багато різних таблеток від цього неприємного відчуття.
Проте печія – аж ніяк не норма, це доволі небезпечне захворювання, яке є наслідком потрапляння кислого шлункового вмісту в нижні ділянки стравоходу. Лікарі вважають, що коли печія турбує більш ніж раз на тиждень, це свідчить про наявність захворювання – гастроезофагальної рефлюксної хвороби.
Називають й інші причини печії. Наприклад, її може спричинити підвищення внутрішньочеревного тиску: під час вагітності, коли піднімають важкі речі, через занадто тісний одяг, який перетягають ременями та поясами. Причиною печії може також стати куріння, алкоголь, надмірне вживання кави, шоколаду, газованих напоїв, гострих страв і тривале вживання деяких таблеток.
Отже, не варто самому гадати, що робити з печією, адже лише знаючи точний діагноз (причину її виникнення) можна розпочинати лікування.
Тому звертайтеся до лікаря-гастроентеролога.
Зазвичай лікування печії триває до двох місяців. Упродовж цього періоду доведеться вживати дієтичну їжу (не споживати жирного, смаженого, кислих фруктів і кави), їсти чотири-п’ять разів на день, відмовитися від алкоголю та куріння, а також вживати медичні препарати, які призначить лікар.