КАРТОПЛЮ СЛІД ГОТУВАТИ ПРАВИЛЬНО

0
259

Картопля – цілюща рослина, тому що в її бульбах міститься багато фізіологічно активних речовин. Для лікування можна використовувати і крохмаль, і картопляний сік.
Крохмаль застосовують для лікування гострих запальних процесів слизової оболонки шлунка та кишечнику, а також як наповнювач для приготування присипок, порошків.
Картопляний сік значно зменшує (нейтралізує) кислотність шлункового соку. Сирий сік бульб картоплі слід вживати по 100 мл 3 рази на день до їди протягом 21 дня, зробити перерву на 7 днів, після чого провести ще 2 курси лікування. Готувати сік треба так: добре помити бульби (обов’язково без проростків і позеленілих ділянок, які містять токсичну речовину соланін), витерти насухо, пропустити через м’ясорубку або потерти на тертушці, відчавити через 2 шари марлі. Картопляний сік не тільки зменшує кислотність шлункового соку, але й поліпшує перистальтику кишечнику, пришвидшує загоєння виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.
Картопля – цінний харчовий продукт, однак, щоб зберегти його цінність, готуючи картоплю, слід дотримуватися таких правил:
обчищені бульби не слід довго тримати у воді;
обчищену картоплю доцільно кидати в окріп – тоді вона швидше вариться, а це сприяє збереженню цінних речовин;
якщо варити картоплю з лушпинням, повністю зберігаються всі корисні речовини (в першу чергу – калій);
солити картоплю (як й інші страви) потрібно тоді, коли вона вже зварена.
Сторінку підготувала Ганна ВИННИК