ОПТИМІСТИЧНИЙ НАСТРІЙ ДАРУЄ КАВА

0
348

Кава бадьорить, сприяє розвитку пам’яті, дає оптимістичний погляд на життя. Такий висновок зробили австрійські вчені на підставі проведеного ними дослідження. Основним біологічним компонентом кави, завдяки якому і виникає пристрасть до цього напою, є кофеїн.
Доведено: кофеїн – це помірний стимулятор, який впливає через відділи головного мозку на центральну нервову систему, що призводить до загостреного сприйняття дійсності. Згідно з даними австрійської Спілки споживачів чаю і кави, за помірного вживання кави прискорюється процес засвоєння інформації і значно скорочується час реакції.
Головний принцип, яким повинен керуватися справжній шанувальник кави, – помірність. Якщо помірне вживання цього напою сприяє розумовій діяльності, то надмірне є загрозою для здоров’я. При цьому лікарі з’ясували, що в каві міститься вітамін Р, який необхідний для зміцнення і підтримки еластичності кровоносних судин.
Тільки в одній чашечці кави міститься 20% добової потреби цього вітаміну. Але медики настійно рекомендують випивати на день не більш двох-трьох чашечок кави. При цьому кава категорично протипоказана особам, що страждають від безсоння, гіпертонії, підвищеної збудливості.